15 listopada 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Rozpoczynamy pracę z lekturą M. Jaworczakowej "Oto jest Kasia" Zaczynamy tworzyć lapbooki związane z lekturą. Pierwszym naszym zadaniem było zredagowanie samodzielnego opisu Kasi.


14 listopada 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Skorzystaliśmy z "Kleksowych recept" i redagowaliśmy tekst zaproszenia na Turniej Rycerski. Gdy było gotowe i przepisane do zeszytów rozległo się głośne "Oooo jaaaa!", "Serio?", "Ale naprawdę?". Uczniowie klasy 3d właśnie dowiedzieli się, że napisali zaproszenie na pokaz dworskich obyczajów, który muszą sami przygotować. Z zapałem i radością przygotowali podstawowe punkty programu, tworzyli plan pokazu.

Amelia i Zuzanna zapytały czy mogą przygotować elementy scenografii. Ania i Agatka zgłosiły się do stworzenia rycerskich koni, Magda ułożyła pytania turniejowe i umieściła je na naszym Dysku Google, Nikola wykonała królewski herb. W programie zapisaliśmy: pasowanie na rycerza, dwa pojedynki rycerskie, taniec dworski oraz wybory Najpiękniejszej Pary. Damę i Rycerza Turnieju będą wybierać zaproszeni goście. Gdy padło hasło "taniec dworski", chłopcy niezbyt byli chętni. Pary dobrały się samodzielnie podczas przerwy w zajęciach, a lista tańczących została położona na biurku wychowawczyni. Po pierwszej próbie tanecznej nawet najbardziej oporni chcieli tańczyć. Nie będziemy teraz zdradzać wszystkich szczegółów. Postaramy się nakręcić dla Was film z pokazu :)


W naszej szkole dzisiaj odbyły się uroczystości związane ze Świętem Niepodległości. Przyszliśmy do szkoły w strojach biało - czerwonych. Nadia upiekła niepodległościowe ciasteczka i poczęstowała klasę. Maciek i Justyna reprezentowali naszą klasę w Pierwszym Szkolnym Biegu Niepodległościowym.

 

Wszystkie dzieciaki zebrały się w hali sportowej. Pierwszaki zatańczyły poloneza. Potem wszystkie dzieciaki - 16 oddziałów wspólnie wyrecytowały wiersz "Kto ty jesteś". Trzecioklasiści zaśpiewali pieśń I Brygada. A nasza klasa podsumowała Wielki Test o Polsce. Rozdaliśmy czeki na 1000 000 uśmiechów, 500 000 uśmiechów i 250 000 uśmiechów. Wspólnie ułożyliśmy wielką biało - czerwoną flagę i zaśpiewaliśmy piosenkę: "Jestem Polką i Polakiem".


10 listopada 2016 r.

klasa 3b, SP 13 w Olsztynie

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Na zajęciach komputerowych trzy starsze koleżanki pomagały nam wypisac pocztówki. Niektórzy z nas nie pamiętali swojego adresu. Wypisane kartki wrzuciliśmy do specjalnej skrzynki pocztowej, która na ten dzień została wypożyczona od Poczty Polskiej. 

Wszyscy Was serdecznie pozdrawiamy z okazji Święta Niepodległości. Zachęcamy do wywieszania flagi.

 


9 listopada 2016r.

klasa 3a, SP 234, Warszawa

,Dzień dobry!

W tym tygodniu w szkole mamy dużo zastępstw, ponieważ nasza pani jest chora. W związku z tym tydzień wyglądał tak:

PONIEDZIAŁEK

Dwie pierwsze lekcje były z języka polskiego a potem trzy lekcje wf, co było super, a potem basen lub świetlica dla tych, którzy nie chodzą na basen.

WTOREK

Dwie lekcje to język polski a trzecia wf.

ŚRODA

Dwie pierwsze lekcje były z języka polskiego, potem język angielski, a czwarta lekcja to matematyka.

Jutro też będą zastępstwa.

Wszystko jest dobrze i nasza sala jest już gotowa, odmalowali nam ściany i położyli nową podłogę. 

PS: ŻYCZĘ NASZEJ PANI SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA

Robert


9 listopada 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Hej

Wkrótce Święto Niepodległości. Nasza klasa solidnie się do niego przygotowuje. Wspólnie z innymi klasami przygotowaliśmy biało - czerwone dekoracje i ozdobiliśmy nimi korytarze szkolne. Dla uczniów klas drugich i trzecich przygotowaliśmy Wielki Test o Polsce w formie turnieju "Milionerzy". Było to dla nas wielkie przeżycie, bo turniej przeprowadzaliśmy w poszczególnych klasach. Dużą wiedzą popisały się klasy trzecie. Aż dwie z nich wygrały milion. Jutro podczas szkolnych uroczystości otrzymają czek na milion uśmiechów, który również sami wymyśliliśmy i przygotowaliśmy.

Pozdrawiamy!

Klasa 3 d


8 listopada 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Dzisiaj z  okazji Święta Niepodległości cała klasa jest na galowo i wszyscy zrobili rozety. A na następnej godzinie będziemy robić kanapki. Dziś robiliśmy opis postaci na lekcji. Pisaliśmy do zeszytu, trochę z panią i trochę sami.

Ewa, klasa 3d

 

Nasze uczestniczenie w promowaniu zdrowego odżywiania się :)

ŚNIADANIE DAJE MOC!


8 listopada 2016 r.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

Dziś w klasie robiliśmy orła z kółek. Powstała klasowa wystawa na korytarzu szkolnym. 

Potem mieliśmy lekcję o zdrowym żywieniu. 

Rozmawialiśmy o piramidzie żywienia. Na samym dole piramidy jest ruch i sportowa aktywność.

Przygotowaliśmy kanapki z produktów, które przynieśliśmy z domu. Wszystkie były zdrowe.

W klasie unosił się zapach ogórka, papryki, rzodkiewki, pomidorka, szczypiorku, sałaty, szynki i serka. Czujemy się zdrowi. Podjęliśmy dziś wyzwanie, że w piątek do zdrowego drugiego śniadania możemy dodać małą słodycz. Przez cały tydzień jemy tylko zdrowe produkty. Polecamy i Wam podjęcie tego wyzwania.


4 listopada 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Cześć

Dzisiaj redagowaliśmy opis naszej koleżanki z projektu, Michasi z Olsztyna. Bardzo spodobała nam się ta dziewczynka. Chcielibyśmy ją poznać w realu. Pozdrawiamy Michasię. Mamy nadzieję,że spodoba jej się nasz opis.

Oliwka


28 października

Trzecioklasiści z Piasku słuchają Chopina -Hanka poleca

Wybrałam etiudę nr 2 A- moll, dlatego że jest on piękną i szybką melodią. Podczas słuchania tej etiudy... nie wiem, czy to magia, przyciąga mnie do tańca i radości! Ta muzyka kojarzy mi się z szumem jesiennych liści. Bardzo podoba mi się ta muzyka! Polecam! Odstresowuje!!!

Trzecioklasiści z Piasku słuchają Chopina -Zosia poleca

Cześć! Nazywam się Zosia. W tym tygodniu słuchaliśmy muzyki Chopina. Z wysłuchanych utworów Chopina najbardziej spodobał mi się Koncert E-moll cz. III Rondo. Ponieważ wstęp jest taki tajemniczy i przypomina mi skradanie się. Później występuje siła dobra i zła, jedna chce dobrze, a druga chce źle. Tańczą i tańczą aż nagle razem zatańczyli i się pogodzili. Ta muzyka przypomina mi że trzeba żyć w zgodzie, a jak się pokłócicie to się przecież pogodzicie.


25 października 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

W Szkole Podstawowej nr 9 w Koszalinie brałam udział w konkursie czytelniczym dla trzecich klas, który odbywał się w bibliotece. Musieliśmy wybrać siedem linijek z wybranej książki, a następnie wylosować tekst, którego w ogóle nie znaliśmy i też ten tekst musieliśmy przeczytać. Tylko ten był trudniejszy, bo były takie słowa jak: chrząszcz, trzcina i inne takie wyrazy. Potem musieliśmy wyjść z biblioteki i usiąść na ławce, bo panie musiały się naradzić. Pani z biblioteki wyszła i nam mówiła, że i tak jak nie wygrają,to i tak już wygrały, bo panie wybrały je do konkursu. Weszliśmy do biblioteki i pani  dyrektor powiedziała że wygrałam. Wtedy się strasznie ucieszyłam. Dostałam dyplom, książkę i medal. Oczywiście inne dzieci też dostały medale i zakładki do książek. Na koniec zrobiliśmy sobie zdjęcie. Ja siedziałam na tronie, a inne dzieci koło mnie. Potem wyszliśmy z biblioteki. Wróciłam do naszej klasy i powiedziałam, że wygraliśmy. To był naprawdę wspaniały dzień.

 

Napisała Amelia, klasa3d

 

Amelia czytała pięknie w bibliotece, a my tworzyliśmy opis kasztankowej mrówki. Potem przepisaliśmy go do zeszytów. Niektórzy się cieszą, bo w nagrodę za piękne prowadzenie notatek mogą pisać w szerokiej linii :))


24 października 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzisiaj poznawaliśmy sylwetki wielkich polskich malarzy oraz ich obrazy. Informacje o S. Wyspiańskim i J. Matejce przygotowały: Nadia i Ania. Poznaliśmy również twórczość Olgi Boznańskiej. Aby utrwalić nazwiska wybitnych artystów przygotowaliśmy ich wizytówki w postaci filmików wideo. Oto jeden z nich.

 


17-21 października 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

To był bardzo pracowity tydzień. Wzięliśmy udział w święcie kodowania pt. CodeWeek EU 2016. Bawiliśmy się wspaniale i dostaliśmy certyfikat. Pozdrawiamy ciepło z chłodnego Koszalina :)


20 października 2016 r.

Dziś opisywaliśmy kasztanowe ludki. Pracowaliśmy w grupach.

Na tablicy wyświetliliśmy prezentację "Kasztankowo", aby móc patrzeć na wybrane ludziki. Powstały cztery opisy. Grupy, które pierwsze wykonały zadanie, od razu przepisały je na slajd prezentacji. Pozostałe pięknie przepisały tekst na kartce. 

Pozdrawiamy deszczowo!


19 października 2016r.

Tydzień temu do naszej szkoły przyszla olbrzymia paczka. okazało się, że kurier dostarczył nam poduszki. jakiś czas temu nasza pani pytała nas o ulubiony kolor...okazało się, że w takim kolorze każdy z nas ma swoją poduszkę. Są one nam bardzo przydatne, wykorzystujemy je do: zabaw w kręgu, podziału na grupy lub siadamy na nich gdy chcemy w ciszy coś poczytać. 

Klasa III a SP3 Dębno


klasa 3a, SP 234, Warszawa

Dzisiaj byliśmy na wycieczce na cmentarzu Powązki z tatą Mateusza.Oglądaliśmy ładne  groby bardzo mądrych i odważnych ludzi. Tata Mateusza opowiadał nam ciekawe opowieści o tych ważnych i odważnych ludziach. Na przykład Żwirko i Wigura, którzy zginęli podczas lotu w burzy.

Bardzo nam się podobało. A na koniec kiedy mieliśmy wracać do szkoły, tata Mateusza powiedział żebyśmy pamiętali o tych ludziach. A w dodatku mieliśmy iść świńskim truchcikiem. 

pisali; Wiktor i Karolina;-) 3a 


13 października 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Braliśmy udział w Akademii z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu składaliśmy życzenia naszym nauczycielom.


12 października 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzisiaj uczestniczyliśmy w zajęciach w bibliotece miejskiej. Poznaliśmy kolejny kraj UE - Węgry. Szukaliśmy powiązań historycznych między Polską a Węgrami. Węgierska księżniczka, Kinga została królową Polski, a Węgier - Stefan Batory, został królem Polski. 

 

Napisała Zosia


10 października 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

W kinie poznaliśmy etapy powstawania animacji oraz sposób na prostą animację rysunkową w zeszycie. Potem oglądaliśmy film pt. "Mały Książę". Po powrocie do szkoły rozmawialiśmy o tym, co znaczy, że "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" oraz porównywaliśmy życie dorosłych i dzieci na przykładzie postaci z filmu.


10 października 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Hej!

Sprawdzamy swoje wiadomości poprzez tworzenie gier i ćwiczeń interaktywnych. Bardzo lubimy taką formę "sprawdzianów" Pozdrawiamy wszystkich. Oto niektóre z nich:

  • http://learningapps.org/display?v=pxecxvtc516
  • http://learningapps.org/display?v=p0mmnos3316
  • http://learningapps.org/display?v=pkhiou61j16
  • http://learningapps.org/display?v=pgmdypg3t16
  • http://learningapps.org/display?v=pjxyt5pvn16
  • http://learningapps.org/display?v=p006s0dbc16

 

 


Niepubliczna Szkoła Podstawowa Piątka

Gorące pozdrowienia z deszczowej i wietrznej Gdyni ! 

 

Drodzy Koledzy i Koleżanki właśnie wróciliśmy ze wspaniałej wycieczki do Gdyni. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych  wycieczkę zaliczamy do jak najbardziej udanych.

 

Celem naszej wyprawy było przede wszystkim zwiedzanie Centrum Eksperymentów  oraz zwiedzanie statku Dar Pomorza.

 

Gorąco polecamy odwiedzcie te miejsca koniecznie !

Oto kilka zdjęć z naszej wycieczki


7 października 2016r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Opisywaliśmy owoce jesienne, drzewa. Powstało wiele pięknych opisów. Umieściliśmy je w zakładce Kleksowe recepty.


6 października 2016r.

klasa 3a SP 234 Warszawa

 

Dzisiaj oglądaliśmy film ze strony class dojo. Rozmawialiśmy o grzybach i o różnych ich częściach. Robiliśmy ciekawe zadania i śpiewaliśmy piosenkę. U nas jest brzydka pogoda.

Jaka pogoda jest u Was?                  
Pisała  Julianka 


6 października 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzisiaj na zajęciach oglądaliśmy na tablicy interaktywnej kasztanowe cudaki zrobione przez dzieci z Olsztyna. Podzieliliśmy się na zespoły. Każda grupa opisywała innego cudaka. Potem głośno odczytywaliśmy nasze opisy.

 

Napisał Olek Kloskowski


5 października 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Najfajniejsze są lekcje w terenie. Dzisiaj poszliśmy na wystawę grzybów. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy tak wielu okazów. Ogromne zainteresowanie wznudziło stoisko z grzybami śmietelnie trującymi.


30 września 2016r.

klasa 3a SP 234 Warszawa


30 września 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Naszym chłopcom dziewczynki przygotowały imprezę klasową. Były plakaty, życzenia i prezenty. Oprócz słodyczy, każdy chłopiec otrzymał papierowy krawat z własnym imieniem.

 

Jagoda i Marta


30 września 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Z wielką przyjemnością przypomnieliśmy sobie nasz zeszłoroczny występ z okazji Dnia Promocji Szkoły :)))


29 września 2016 r.

klasa 3b, SP 13 Olsztyn

Pisze Dominika

 

Dzisiaj byliśmy na zajęciach i pracowaliśmy na komputerach. Programowaliśmy w Scratchu. Bohaterem zwykle jest pomarańczowy kotek, a ja dodałam jeszcze małego czarnego pieska. Zmienialiśmy kolory kotkowi. Bardzo nam się to podobało.


28 września 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Dzisiaj u nas jesienne granie i obliczanie. Najwięcej emocji wzbudziły dwie gry: Milionerzy i matematyczne bingo. Do miliona żadnemu zespołowi nie udało sie dotrzeć. Zadania były trudne. Może następnym razem. 


28 września 2016 r.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


27 września 2016 r.

klasa 3b SP 13, Olsztyn

Dzisiaj mieliśmy pełne ręce roboty.

Na początku dnia trenowaliśmy kolory w języku angielskim i uczyliśmy się zwrotów - under, in, on, behind, in front of, next to.

Na tabletach graliśmy w gry z tabliczką mnożenia. Jutro bierzemy udział w Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Wam też życzymy miłej zabawy i powodzenia.


26 września 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Jesień...

Wspólnie w klasie stworzyliśmy opowiadanie. Każdy z nas dodawał jedno zdanie i powstała fajna historia o liściach. Naszą Przygodę jesiennych liści można przeczytać w zakładce z opowiadaniami. Polecamy :)


26 września 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Czołem Koleżanki i Koledzy

Nasza redakcja Spod Kleksa donosi Wam o ciekawym wydarzeniu w naszej klasie. Rozmawialiśmy o roślinach okopowych. Przygotowaliśmy warzywną wystawkę, a potem ze zbioru wszystkich warzyw wyodrębnialiśmy warzywa okopowe. Badaliśmy je wszystkimi zmysłami. Następnie przystąpiliśmy do opisywania. wylosowanych warzyw. Zajęcia zakończyliśmy twórczo. Zrobiliśmy warzywne cudaki. Pozdrawiamy Was serdecznie

3d

 

Jagoda i Zosia


23 września 2016 roku

klasa 3  SP 6, Olsztyn

Witamy i serdecznie Was wszystkich pozdrawiamy. Na powitanie jesieni ozdobiliśmy butelki. Jesteśmy tak uśmiechnięci i weseli jak nasze kolorowe wazoniki.


23 września 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Drodzy Przyjaciele
To były pracowite zajęcia. Uzupełnialiśmy CV (życiorys). Dowiedzieliśmy się, że to jest pismo, które składamy, gdy chcemy otrzymać pracę. Pisaliśmy pilnie, bo każdy z nas chce pracować w Redakcji Spod Kleksa.

Nasze prace znajdziecie w zakładce wrzesień :)


23 września 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Hej !

Powitaliśmy jesień artystycznie. Czytaliśmy wiersze, oglądaliśmy obrazy przedstawiające jesienne pejzaże oraz galerię jesiennych fotografii. Później sami zmieniliśmy się w artystów. Powstały śliczne jesienne obrazki.


22 września 2016 r.

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Drogie Koleżanki i Koledzy

Rozmawialiśmy dzisiaj o chlebie.  Aby nauczyć się rozpoznawać gatunki chleba odwiedziliśmy pobliska piekarnię. To była bardzo smakowita lekcja.


22 września 2016r.

klasa 3a Warszawa

Dzisiaj byliśmy na wycieczce pt.: Szukanie jesieni. Znaleźliśmy kasztany i żołędzie. Robiliśmy mandale i frotaż, czyli odrysowanie liści. Bawiliśmy się w berka lodowatego. Było super.

 


21 września 2016 r. ( środa)

Klasa 3d SPzOI nr 5 w Słupsku

Hej!

Wczoraj poznawaliśmy zasady kulturalnego przedstawiania się. Odgrywaliśmy scenki dramowe, dyskutowaliśmy. Następnie każdy sam zredagował krótką notatkę o sobie.


21 września 2016r.

klasa 3a SP234 Warszawa

Dzisiaj mieliśmy wybory klasowe na przewodniczącego klasy. Było tajne głosowanie. Został nim Jan.  A zastępcami zostali: Lena, Robert i Krzyś.

Dziś dostaliśmy też nowe komputery. Stoją w naszej sali. 


19 września 2016 r.

klasa 3d SP 9 Koszalin

Wspaniała informacja!

W naszej klasie otwieramy Koszaliński Oddział Redakcji Spod Kleksa. Podczas zajęć komputerowych tworzyliśmy logo dla naszego projektu. Rozmawialiśmy o tym, co będziemy rozbić. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy zostać zatrudnieni. Musimy przygotować nasze CV :)


19 września 2016 r.

klasa III a ZSP Piasek

Cześć! Witamy wszystkich w deszczowy poniedziałek. 

Dziś dowiedzieliśmy się, co to jest curriculum vitae i próbowaliśmy napisać swoje CV. Efekty naszego pisania zobaczycie już wkrótce. Przedstawiamy obraz, który namalowała dziś na plastyce nasza koleżanka Ola.  Czy wiecie jakie to kwiaty?


16 września 2016 r.

klasa 3a SP 234 Warszawa

Drodzy Koledzy, piszemy do Was o dzisiejszym dniu. Poszliśmy dzisiaj na pokazy zajęć tanecznych. Było bardzo ciekawie. Uczyliśmy się o zegarach i dobrze było Was poznać.  Pozdrowienia klasa 3a 


14 września 2016 r.

klasa 3b SP 13, Olsztyn

Dzisiaj w klasie uczyliśmy się o mózgu człowieka. Najpierw obejrzeliśmy film o mózgu. Ten film był po angielsku, ale Dominika tłumaczyła nam wszystko na język polski. Dzięki temu więcej wiemy o naszym ciele i mózgu. 

 

Mózg dorosłego człowieka waży około 1,5 kg.

W naszym ciele znajduje się bardzo dużo komórek nerwowych.

Mózg składa się z dwóch części- półkul mózgowych.

Prawa półkula mózgu odpowiada za lewą stronę ciała, a lewa za prawą.

Mózg psa jest około 19 razy mniejszy od mózgu człowieka.

Mózg słonia jest około 4-5 razy większy niż mózg człowieka.

Nasz mózg jest dla naszego ciała komputerem, czyli szefem.

Mózg ma kolor szaro-różowy.

Do pracy mózgu jest potrzebna woda.

Mózg też potrzebuje zdrowego odżywiania, wypoczynku.

Uczymy się lepiej gdy jesteśmy szczęśliwi i wypoczęci.

 

W zeszytach narysowaliśmy komórkę mózgową i dopisaliśmy w jaki sposób dbać o mózg. 

Niektóre informacje o mózgu były dla nas zaskakające.

 

 


Olsztyńskie DNI Nauki

Cześć witamy Was serdecznie.Chcieliśmy się podzielić z Wami,Co u nas słychać? 

Byliśmy na wycieczce w UWM i w księgarnii Domifika.

Spędziliśmy tam bardzo ciekawie czas. Obiecujemy,że będziemy do was sukcesywnie pisać.

Klasa 3 SP Piątka Olsztyn

Klasa 3 SP Piątka

Drogie koleżanki i koledzy chcielibyśmy podzielić się z wami naszym nowym pomysłem na lekcję  matematyki na wesoło.

 

Na dzisiejszych zajęciach  wcieliliśmy się w rolę sprzedawców w sklepie spożywczo- chemicznym. Nasza Pani przygotowała nam artykuły znajdujące się w każdym sklepie przedstawione na małych obrazkach, listy zakupów wskazujące, jakie zakupy mamy kupić odwiedzając sklep oraz koszyki do których mogliśmy pakować wybrane towary.

 

Zabawa  miała na celu określenie, kto z nas jest najbardziej oszczędnym uczniem, a kto bardzo nierozważnie gospodaruje swoimi funduszami.

Naszym zadaniem na początku zabawy było określenie cen  wszystkich dostępnych produktów. Następnie uporządkowanie produktów zgodnie z przygotowanymi listami zakupów. Zadanie zakończyło się podliczeniem całkowitego wydatku z  każdego koszyka i porównanie, komu udało się zrobić najtańsze, a komu najdroższe zakupy .

 


SP PIĄTKA Olsztyn

 

Nasze zajcia upływają dziś w miłej atmosferze, ponieważ właśnie dziś powtarzamy tabliczkę mnożenia.

 

Nasza Pani przygotowała nam grę matematyczną, która umożliwiła nam nie tylko miłe spędzenie czasu na zajęciach ale także  utrwaliła trochę juz zapomnianą przez wakację- tabliczke mnożenia.

 

Do zabawy potrzebujecie  przede wszystkim dobrego humoru, koleżanki lub kolegi,  dwóch kostek i wydrukowanej planszy z liczbami :)

 

 

A czy wy macie jakieś fajne sposoby na utrwalanie tabliczki mnożenia?

Witamy Was serdecznie. Dzisiejsze zajęcia poświęcamy na podsumowanie zdobytych informacji na temat Polski, jej sąsiadów oraz największych rzek i miast. Wykonujemy po raz kolejny  lapbooka w którym zebraliśmy całą dotychczasową wiedzę w postaci mapek. 

Oto krótka fotorelacja z naszych zajęć.

SP PIĄTKA