Opowiadania losowane.

klasa 3b, SP 13, Olsztyn


Wylosowaliśmy za pomocą kostek sytuacje, bohaterów i rekwizyty. W parach napisaliśmy opowiadania. Zdjęcia zostały wzięte z portalu pixabay, który oferuje obrazy z licencją CC0 Public Domain.

https://penzu.com/p/4e919442 

https://penzu.com/p/3f4206e2

https://penzu.com/p/4846110b

https://penzu.com/p/fca864fd

https://penzu.com/p/1848a972

https://penzu.com/p/5fae0a87

https://penzu.com/p/0f346315

 Klasa 3 d Słupsk 

Portrety Pana Kleksa

 

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

Klasa 3 a, SP3 Dębno

Maj w klasie 3 a rozpoczął się pod patronatem Pana Ambrożego Kleksa. Omawialiśmy lekturę "Akademia Pana Kleksa" i mimo, że w szkolnym kanonie przeznaczona jest dla klas 4 my postanowiliśmy ją przeczytać. Dzieciom bardzo się podobała. Znalazło się kilkoro, co przeczytało ją dwukrotnie. Laura zafascynowana lekturą przeczytała również "Podróże Pana Kleksa" i zamierza przeczytać kolejne przygody bohatera.
Omawianie lektury rozpoczęliśmy od zapisania pięciu faktów z akademii, które dzieciom się najbardziej podobały. Nie obyło się bez quizu i pytań dotyczących ciekawostek z lektury. Dzieci, które podały poprawną odpowiedź otrzymywały piegi.
Matematyka również była pod znakiem Kleksa. Mnożenie i dzielenie w zakresie 100 poszło dzieciom znakomicie - karty pracy matematyczne pochodziły z serwisu Superkid.

 

Pan Kleks i wariacje na temat jego włosów - klasa 3a SP3 Dębno wykonała pracę plastyczną, która polegała na wykonaniu z kolorowych pasków papieru fryzury Ambrożego Kleksa.