Curriculum vitae

Za nami ciekawe zadanie z pisania. Uczniowie klasy III a w Piasku pisali swoje CV. Wcześniej dowiedzieli się, że CV oznacza "przebieg życia", życiorys zawodowy. Umieszczamy w nim najważniejsze wydarzenia z życia, opisujemy swoją karierę, kwalifikacje zawodowe, preferencje do wykonywania zawodu, oraz własne predyspozycje, zainteresowania lub hobby. Podczas pisania uczniowie musieli przeanalizować swoje mocne strony, określić swoje zainteresowania i pasje. Powstały piękne i kolorowe dziecięce CV. 

Czy wiecie, że...

Autorem słów curriculum vitae jest Cyceron, starożytny filozof, mówca, pisarz, polityk i kapłan rzymski. Zawarł je w mowie konsularnej "W obronie Rabiriusza" w 63 roku p.n.e.


Nasze CV - SP6 OLSZTYNklasa 3d SP 9 Koszalin

W naszej klasie otwieramy Koszaliński Oddział Redakcji Spod Kleksa. Za nami już rozmowy kwalifikacyjne i CV. Wspaniale!  Wszyscy zostaliśmy zatrudnieni! Przed nami uroczyste otwarcie i ustalenie zasad pracy. Na redakcyjnej tablicy już wiszą nasze pierwsze prace.


Klasa 3d SPzOI nr 5 Słupsk

Otworzyliśmy Słupski Oddział Redakcji Spod Kleksa. Do pracy przyjęto wszystkich uczniów z naszej klasy. Zatem kazdy będzie się mógł wykazać.


Klas 3b, SP 13 w Olsztynie


Klasa 3a z SP 234

Klasa III a SP3 Dębno